PoTS virtuaalivierailu – Boliden Harjavalta tiistaina 9.2.2021 klo 17.00-18.30

Porin Teknillisen Seuran vuosi 2021 käynnistyy virtuaalivierailulla Boliden Harjavaltaan. Vierailun isäntänä toimii tutkimus- ja kehityspäällikkö Petri Latostenmaa.

Boliden Harjavallan tehtaat sijaitsevat Harjavallassa ja Porissa. Päätuotteita ovat kupari, nikkelikivi, kulta ja hopea. Lisäksi valmistetaan sivutuotteena rikkihappoa. Boliden Harjavalta on yksi maailman tehokkaimmista kuparin ja nikkelin tuottajista. Lisää yhtiöstä www.boliden.com.

Vierailu toteutetaan Teams-sovellusta käyttäen. Erillistä maksullista ohjelmaa tai sovellusta ei tarvita ja ilmoittautujat saavat tarkempia ohjeita tapahtumaan liittymiseen. Äänentoistoa varten tulee olla kaiutin tai kuulokkeet. Nettiliittymän nopeus tulee olla sellainen, että videokuvaa voi vastaanottaa häiriöttä.

Ilmoittaudu vastaamalla saamaasi sähköpostiin viimeistään perjantaina 5.2.2021. Saat ennen vierailua sähköpostiisi Teams-linkin tapahtumaan.

Tervetuloa!

PoTS johtokunta

Scroll to Top