PoTS Vierailu – Astora Rakennus Oy, ke 19.4.2023 klo 17

PoTS Vierailu

 

Porin Teknillisen Seuran vierailu, Astora Rakennus Oy, keskiviikkona 19. huhtikuuta klo 17 alkaen. Osallistujamäärämaksimi on 20 henkilöä.

Astorasta kertomassa toimitusjohtaja Mika Rajamäki, sekä henkilöstö- ja viestintäpäällikkö Heidi-Marja Paasi.

“Astora-Rakennuksen historian ulottuu 30 vuoden taakse Harjavallan Sievariin, jonne akennusliikkeen ensimmäinen toimipiste avattiin vuonna 1989. Yksityisomisteinen Astora-Rakennus on nykyisin kansallinen toimija. Päätoimipisteemme sijaitsee Porissa, jonka lisäksi meillä on toimipiste Lempäälässä sekä keskusvarasto Harjavallassa. Astora-Rakennuksen maine luotettavana ja ammattitaitoisena kumppanina on edesauttanut aiemmin Satakunnan alueella toimineen rakennusliikkeen saavuttamaan vahvan jalansijan Varsinais-Suomen, Uudenmaan, Pirkanmaan sekä Pohjanmaan maakunnissa. Meidät tunnetaan ansioituneena KVR- ja pääurakoitsijana sekä projektinjohtourakoiden toteuttajana palvelu-, liike-, teollisuus- ja kerrostalorakentamisen segmenteillä, joilla asiakkaamme edustavat niin yksityisen kuin julkisen sektorin toimijoita.”

https://www.astora.fi/

 

Vierailun käyntiosoite on Konepajanranta 4, 28100 Pori.

 

Ilmoittautuminen linkistä:

https://forms.office.com/r/VEMmScC3p3

 

Ilmoittaudu viimeistään 16.4. Mikäli 20 hlö tulee täyteen ennen sitä ilmoittautuminen suljetaan aiemmin.

Mahdolliset peruutukset ilmoittautumiseen sähköpostilla: tapahtumat@porinteknillinenseura.fi

 

Tervetuloa!

PoTS hallitus

Scroll to Top