PoTS tapahtuma – Vierailu Rosenlew-museoon ja Tulitikkutehtaan tyttö-teatteri la 6.5

Porin Teknillisen Seuran toukokuun tapahtuma on museo- ja teatteripäivä lauantaina 6.5 yhdessä Rauman Teknillisen Seuran kanssa. Tapahtuma on tarkoitettu myös jäsenten seuralaisille.

Ohjelmassa on yhteinen tutustuminen Rosenlew-museoon klo 15.30 alkaen. Vierailu museossa omakustantaisesti, pääsylipun hinta 3-6 eur riippuen ryhmän koosta ja esim. oletko eläkeläinen. Museon osoite on Kuninkaanlahdenkatu 14.

Museon jälkeen päivä jatkuu Porin Teatterissa, jossa seuraamme esitystä Tulitikkutehtaan tyttö klo 18 alkaen. Seura tukee jäsenensä lippua niin, että hinnaksi tulee 20 eur, seuralaisen lippu Teatterin perushinnaston mukaan.

Kannattaa osallistua sekä museovierailuun että teatteriin, mutta mahdollista osallistua vain toiseenkin. Teatteriin tehty 20 paikan ennakkovaraus ja sen varmistamiseksi sitova ilmoittautuminen 14.4 klo 10 mennessä.

Sitova ilmoittautuminen
https://forms.office.com/r/9Kt5djS1A0

Lisätiedot tapahtumat@porinteknillinenseura.fi

Tervetuloa!
PoTS hallitus

Scroll to Top