DNA yritysesittely ja Seuran Jouluglogi 14.12.2023

Porin Teknillisen Seuran joulukuun tapahtuma on Porin Suomalaisella Klubilla 14. joulukuuta klo 18 alkaen DNA-yhtiön esitys keskittyen erityisesti mobiilitekniikan kehitykseen. Esityksen jälkeen tarjolla on Seuran tarjoama jouluglögi voileivän ja kahvin/teen kera.

DNA on yksi Suomen johtavista tietoliikenneyhtiöistä. DNA:n tarjontaan kuuluu yhteydet, palvelut ja laitteet sekä yhteiskunnan digitalisaation edistäminen. DNA:lla on noin 3,6 miljoonaa matkaviestin- ja kiinteän verkon liittymäasiakkuutta. Vuonna 2022 DNA:n liikevaihto oli 997 miljoonaa euroa ja yhtiössä työskentelee noin 1 700 henkilöä ympäri Suomea. DNA on osa Telenoria, joka on yksi Pohjoismaiden johtavista tietoliikenneyhtiöstä.

Ilmoittautuminen alla olevasta linkistä. Ilmoita samalla valintasi liha/lohivoileipä + mahdolliset ruokarajoitteet.

https://forms.office.com/r/euMY2R5PZt

Ilmoittautumiset 7.12 klo 12 mennessä.

TERVETULOA!
PoTS Hallitus

Scroll to Top