PoTS Säännöt

PoTS Vuosikokous 2023

PoTS VUOSIKOKOUS

Porin Teknillisen Seuran sääntömääräinen vuosikokous pidetään torstaina 16.2.2023 klo 18.00. Vuosikokous järjestetään Satakunnan Insinöörit ry:n tiloissa Herttuan Torilla, 5. kerros, osoite Isolinnankatu 24, Pori.

Käsittelemme vuosikokouksessa seuran sääntöjen 8 § mukaiset asiat. Esityslista uutisen lopussa. Esityslistan kohdassa 17 § Muut asiat seuran hallitus ilmoittaa vuosikokoukselle käsiteltäväksi keskustelun seuran varallisuudesta yleisesti, varallisuuden käyttämisestä ja
hoitamisesta.

Vuosikokousesitelmä – Minna Haavisto, Prizztech: “Teknologiametallit ja kiertotalous”. Vuosikokousesitelmä tilaisuuden aluksi.

Seura tarjoaa kokouskahvit sekä pientä suolaista ja makeaa kahvin kanssa. Mahdollisesti seuran perinteisiin kuuluva Charlottakin vierailee…

Ilmoittaudu linkistä viimeistään tiistaina 14.2.2023 klo 12:
https://tapaaminen.net/s/lmjyof-pots-vuosikokous-2023

Tervetuloa,
PoTS hallitus


Porin Teknillinen Seura

PoTS Vuosikokous_2023_02_16 esityslista (1)

Scroll to Top