PoTS – Vierailu WinNovalle tiistaina 30.11.2021 klo 18:00

Porin Teknillisen Seuran loppuvuoden vierailukohteena on WinNova, osoitteessa Tiedepuisto 3, klo 18:00 alkaen. Isäntänämme toimii rehtori Juha Vasama.

Ilmoittaudu mukaan tilaisuuteen vastaamalla saamaasi sähköpostiin 28.11. mennessä.

Muistattehan huomioida oman terveydentilan sekä mahdolliset henkilökohtaiset riskit vallitsevaan tilanteeseen peilaten.

”Länsirannikon Koulutus Oy WinNova järjestää toisen asteen ammatillista perus-, ammatti- ja erikoisammattitutkintoon johtavaa koulutusta sekä monipuolista täydennyskoulutusta eri aloille. Koulutuksia järjestetään omaehtoisena koulutuksena, oppisopimuksella ja työvoimakoulutuksena sekä tarpeen mukaan yritysten erilaisiin tarpeisiin. Työelämän kehittäminen onkin ammattikoulutuksen ohella keskeinen ydintehtävämme.

WinNovan työelämälle suunnatuissa palveluissa yhdistyvät ammatillisen koulutuksen vahva osaaminen sekä pitkäaikainen kokemus yrityksille ja julkisen sektorin työyhteisöille tarjottavista koulutus- ja kehittämispalveluista.”

Lisätietoa vierailukohteesta: https://www.winnova.fi/

Tervetuloa!

PoTS johtokunta

Porin Teknillinen Seura

https://www.porinteknillinenseura.fi/

Scroll to Top